Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Wciąż telefon z aparatem czy aparat z opcją dzwonienia ?

Regulamin działu
Sprzęt i akcesoria to dział, w którym dyskutujemy o używanym przez nas sprzęcie fotograficznym (smartfonach, tabletach, phabletach) oraz różnych dodatkach, które mogą możliwości tego sprzętu rozszerzyć (statywy, dodatkowe soczewki, filtry, ładowarki itp). Lista poddziałów obejmuje firmy wiodące na rynku fotografii mobilnej, ale jeżeli będzie potrzeba, dodamy chętnie kolejny dział, aby użytkownicy danej marki mieli swoje własne miejsce. Prosimy, abyście w tym forum poruszali tematy związane wyłącznie ze sprzętem. Dla tematów związanych z samą techniką fotografowania jak i z późniejszą obróbką zdjęć mamy oddzielne działy.
Użytkownik forum

Wciąż telefon z aparatem czy aparat z opcją dzwonienia ?

Postprzez QbaKrm » 15 wrz 2014, o 21:12

Konkurent dla Lumi 1020 i galaxy k zoom http://mobile.komorkomania.pl/2297,lumi ... tyka-leica
Taka ciekawostka. Aparat zapowiada się dobrze ale co z wygodą użytkowania na codzień?
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”
http://instagram.com/qbakrm

Członek Grupy Mobilni

Re: Wciąż telefon z aparatem czy aparat z opcją dzwonienia ?

Postprzez feelbeats » 15 wrz 2014, o 21:40

Też się nad tym zastanawiałem podczas czytania artykułu, ale spojrzałem na swoją 808 Pureview i sądzę, że nie widziałbym aż takiej różnicy:

808 vs Lumix
waga: 169g vs 204g
grubość: 17.95mm vs 21mm
Jedyna znacząca różnica byłaby w wielkości ekranu.

Co do samego Lumixa - sprzęt dosyć ciekawy, ale na pewno nie za tę cenę. Zdecydowana przesada, no ale optyka i samo połączenie dwóch sprzętów w jeden wymaga wysokiej ceny. Jestem ciekaw zdjęć nim zrobionych, bo obiektyw ma dosyć ciemny.
Ogólnie oceniam go bardziej jako ciekawostkę niż sprzęt, na który zwróciłbym uwagę ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Członek Grupy Mobilni

Postprzez sollyth » 16 wrz 2014, o 08:21

Ja też uważam (jak @widmowy), że to nie dla mnie sprzęt. Na ulicy pewnie nie do końca się sprawdza - na pewno zwraca uwagę ludzi...
Mój blog o fotografii mobilnej: Fotokomórkomania
Grupa Mobilni: Mobilni

Członek Grupy Mobilni

Postprzez pajchiwo » 17 wrz 2014, o 08:38

@sollyth aha, bo początkowo myślałem, że też uważasz, że @widmowy powinien wyjechać w Bieszczady :P
pewnie że zwraca - jak Rolls Royce w Nowym Sączu... enyłej, takie akcje jak okulary Google'a, urządzenia Sony i Samsunga czy teraz ten Lumix każą oczekiwać rychłego (10 lat?) końca smartfonów fotograficznych (chętnie zjem własny kapelusz w razie pomyłki, zwłaszcza że nie mam kapelusza :D )

Użytkownik forum

Postprzez QbaKrm » 17 wrz 2014, o 13:45

To widzę że nie jestem odosobniony w opinii że mamy tu przykład ciekawostki niż hitu mobilnej fotografii. Pozostają dwa pytania: co skłania producentów do wydawania takich hybryd. I drugie w filmiku jest mowa o pełnych manualnych ustawieniach a z tego co się orientuje to android nie pozwala sterować czasem otwarcia migawki.
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”

Użytkownik forum

Postprzez QbaKrm » 18 wrz 2014, o 10:43

Powrót do Sprzęt i akcesoria