Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Chińskie smartfony

Regulamin działu
Sprzęt i akcesoria to dział, w którym dyskutujemy o używanym przez nas sprzęcie fotograficznym (smartfonach, tabletach, phabletach) oraz różnych dodatkach, które mogą możliwości tego sprzętu rozszerzyć (statywy, dodatkowe soczewki, filtry, ładowarki itp). Lista poddziałów obejmuje firmy wiodące na rynku fotografii mobilnej, ale jeżeli będzie potrzeba, dodamy chętnie kolejny dział, aby użytkownicy danej marki mieli swoje własne miejsce. Prosimy, abyście w tym forum poruszali tematy związane wyłącznie ze sprzętem. Dla tematów związanych z samą techniką fotografowania jak i z późniejszą obróbką zdjęć mamy oddzielne działy.
Użytkownik forum

Chińskie smartfony

Postprzez matnowy » 29 paź 2014, o 12:20

@QbaKrm , kontunuując temat z innego wątku :) Tak, miałem chińczyka - Xiaomi Mi2S i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu ! W ogóle Xiaomi jako producent i developer oprogramowania miażdży. Mi2S ma świetny aparat. Byłem z niego bardzo, bardzo zadowolony. Sam system MIUI też jest świetnie zoptymalizowany pod smartfony Xiaomi. Nie bez powodu Xiaomi nazywane jest "Chińskim Apple" - nie chodzi tu tylko o wzornictwo, ale też o jakość :) Poruszyłeś kwestię polowania na chińskie smartfony - niczego takiego nie doświadczyłem :) 2 dni czytania na temat konkretnego modelu -> podjęcie decyzji -> zamówienie -> 2 dni później smartfon w moich rękach :D Poważnie - lotnicza przesyłka DHL wyleciała z Chin w środę, a w piątek miałem ją już u siebie :D :)
"Lepiej spać spokojnie, niż wygodnie"
Matnowy Instagram | Matnowy VSCO

Użytkownik forum

Chińskie smartfony

Postprzez QbaKrm » 29 paź 2014, o 12:59

Co do jakości to jak najbardziej wierzę. Chiny są bardzo swoiste pod tym względem. Od typowego badziewia po świetne sprzęty za rozsądne pieniądze. Miui znam z czasów mojego pierwszego smarta, gdy nagminnie zmieniałem ROMy. Już wtedy było ciekawe, wiec teraz pewnej jest jeszcze lepsze. Niestety ja strasznie nie lubię kupować przez internet. Jest typem który przed zakupem musi dotknąć, spróbować, zobaczyć. No i po drugie pracowałem jako kurier swojego czasu i za dobrze wiem co taka paczka musi przeżyć po drodze, plus jacy potrafią być ludzie. Dlatego gdy kupuje coś droższego to owszem szukam przez internet ale w okolicy i odbiór własny. I dlatego upolowanie chińczyka jest trudne.
Cóż narazie zostane przy Iphone , choć ten zaskakuje mnie co dzień. I niestety nie zawsze pozytywnie. W przyszłym roku będę zmieniał to pomyśle nad jakimś Chińczykiem bądź HTC, lub ip6. Czas pokaże jakie będę miał nastawienie.
Wracając do tematu Xiaomi to z tego co kojarzę to oni maja matryce od Sony. Ciekawe by mogło być porównanie jak bardzo oprogramowanie wpływa na zdjęcie przy użyciu podobnych / identycznych? Matryc.
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”
http://instagram.com/qbakrm

Użytkownik forum

Re: Chińskie smartfony

Postprzez matnowy » 11 gru 2014, o 17:11

@QbaKrm i jak po kolejnym miesiącu Twoje odczucia na temat iPhone'a ? Ja szczerze dalej się duszę...tak bardzo ograniczony jest ten system..ehh byłem przyzwyczajony do tej swobody jaką daje Android.. Nie wiem co z tym zrobić - jestem już u progu sprzedaży iPhone'a i zamówienia Xiaomi Mi4. Oczywiście najważniejsza obok systemu jest kamera i oglądałem jakieś porównania z iP 5S, z których wnioskuję, że w niektórych sytuacjach kontrast zdjęć może być niższy, ale to niewielki problem, poza tym tylko kilka razy coś takiego zaobserwowałem.
Najbardziej zastanawia mnie kwestia szybkości auto focusa. Xiaomi reklamuje w Mi4 0,3s i na niektórych filmikach widać, że jest bestia szybka :) przy moim poprzednim Xiaomi, Mi2S zdjęcia miały genialną jakość, więc nie mam wątpliwości, że tutaj będzie jeszcze lepiej.

Członek Grupy Mobilni

Postprzez szklanowski » 11 gru 2014, o 17:43

@matnowy - chciałem Cię poindagować o to "duszenie się"... ja iPhona używam od paru ładnych lat (począwszy od 3GS) i nigdy się nie dusiłem. Jakieś konkretne przykłady gdzie iPhone czegoś nie ma co Android ma?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 11 gru 2014, o 18:02

szklanowski napisał(a):@matnowy - chciałem Cię poindagować o to "duszenie się"... ja iPhona używam od paru ładnych lat (począwszy od 3GS) i nigdy się nie dusiłem. Jakieś konkretne przykłady gdzie iPhone czegoś nie ma co Android ma?

A Ty zawsze tylko iPhone, czy był wcześniej jakiś Androidowy sprzęt?

Pomijając wszystkie poboczne braki iOS'a, to jest sporo tych związanych z fotografią - np. na Androidzie intensywnie korzystałem z aplikacji DropSync, która na bieżąco synchronizowała moje zdjęcia i filmy z kontem Dropbox ( korzystam tylko z Dropboxa, ponieważ mam tam 50GB ). W skrócie mogę powiedzieć, że ta aplikacja :
- działała w tle, tylko w wypadku połączenia z WYBRANYMI sieciami WiFi,
- wysyłała zdjęcia do konkretnych folderów ( nie tylko do domyślnego folderu Camera Uploads ), synchronizując nie tylko główny folder zdjęć z kamery, ale również wszelkie foldery do których exportują się zdjęcia z aplikacji fotograficznych,
- działała jedno lub dwu-kierunkowo, w zależności od tego jak mi się chciało itd. itd.
- poza tym MNÓSTWO INNYCH FUNKCJI ! A to tylko jedna aplikacja !

Nie znalazłem odpowiednika na iOS, który spełniałby tyle funkcji na raz. Sama aplikacja Dropbox na iOS musi być cały czas otwarta żeby synchronizować..nie skomentuję tego.

Poza tym rozszerzenia aplikacji z poziomu Rolki Aparatu - kolejna bardzo uciążliwa sprawa. Na Androidzie obróbka zdjęć w kilku różnych aplikacjach przebiegała łatwiej.
Ehh jest wiele takich spraw, kolejne już nie dotyczą fotografii...

Nie jestem laikiem, jeśli chodzi o smartfony, więc rozumiem całą filozofię Apple i ich rozwiązania z tym związane..oczywiście nie twierdzę też, że iPhone jest do niczego - to świetny sprzęt, ale nie wiem czy kiedykolwiek zapomnę o możliwościach jakie daje Android, tak bym mógł ze spokojem używać iPhone'a..

Członek Grupy Mobilni

Postprzez szklanowski » 11 gru 2014, o 20:01

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja mam z urządzeniami Apple do czynienia niejako zawodowo - projektujemy aplikacje mobilne dla potrzeb firmy w której pracuje. Nigdy sam nie kupiłem sobie smartfona czy tabletu. Rozumiem Twój ból - pod względem rozszerzalności dopiero iOS8 zaczyna oferować pewne niewielkie możliwości które już dawno temu były dostępne na Androidzie. Ale ostatnio dostałem tez Andkowego tableta (Samsung Galaxy S Tab) do testów wiec będę się uczył możliwości Androida. Jakieś rady co zainstalować (tablet będzie raczej do obróbki i organizacji zdjeć, robienie zdjeć tabletem to trochę obciach)?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 11 gru 2014, o 20:25

A no rozumiem..
Co do tableta, to pewnie część aplikacji będzie miała trochę inny interfejs niż wersje na smartfona. Appki do obróbki raczej podstawowe typu vsco, snapseed, picsart, handy photo lub perfectly clear. Większe możliwości dają aplikacje galerii - QuickPic czy F-Stop Media Gallery. A resztę poznasz sam :)

Użytkownik forum

Chińskie smartfony

Postprzez QbaKrm » 13 gru 2014, o 18:51

Hej @matnowy powiem szczerze że iPhone powoduje we mnie sporo sprzecznych odczuć. 

Sam iOS przyznam działa fajnie i stabilnie, ale nie jest wolny od błędów, a to wywala mnie z aplikacji, a to ustawienia nie reagują na polecenia, nie mniej system pod tym względem oceniam dość pozytywnie. Bardzo ładny ekran, który mimo że jest ciut za mały dla mnie, używa się wygodnie a kolory i podświetlenie perfekcyjne. Aparat - iPhone słyną z aparatów i tu jedyne co to w nocnych zdjęciach Nokia wygrywa, ale to akurat mały problem. 

Jeśli chodzi o synchronizację zdjęć to akurat aż takim problemem to nie jest, bo ja i tak z reguły zgrywam wybrane zdjęcia za pomocą kabla. I właśnie tu jest jedna z bardziej przeszkadzających mi spraw czyli iTunes. Jest to program dla mnie bardzo nieintuicyjny i chociaż rację ma Widomowy, że jest to robione pod amerykan wychowanych na iPodach, to dla mnie iTunes to jedna z większych zmór iOSa. Problematyczne też jest wymóg otwartych aplikacji przy niektórych czynnościach jak np. synchronizacja dropboxa, ściąganie muzyki do offline w Spotify itp. 

Appstore z jednej strony oferuje masę fajnych i ciekawych aplikacji, ale porusza mi się po nim gorzej niż po Google Play, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Za to odnoszę wrażenie, choć dokładnych porównań nie robiłem, że jest drożej niż u Google'a. A takim koronnym przykładem jest Spotify, w którym abonament kosztuje 20 zł, ale u Apple'a 7EU czyli około 30 zł, przy czym oferuje to samo. Niby dycha nie jest dużo, ale wolałbym ją wydać na coś innego, np: nowe presety od VSCO. Denerwuje tez blokowanie całego Appstore, w tym aktualizacji, przy przekroczeniu limitu na karcie. 

Większość wymienionych wad to w sumie pierdoły, ale to właśnie pierdoły decydują o user experience. 

Jednak gdybym decydował się na odejście z iOS to bardzo by mi brakowało, przełącznika wyciszania, centrum sterowania, gdzie tylko brak kontrolera przesyłu danych, czy centrum powiadomień z ta zakładką dzisiaj i widzetami. Fajna sprawa. 

Ogólnie planuje niedługo zmienić telefon i wciąż nie wiem na co.

Pierwszy typ to iPhone 6, ale to droooga inwestycja więc muszę naprawdę się przekonać do filozofii jabłka. Kolejny to HTC desire EYE, czyli wrescie HTC z fajnym aparatem, i nie chodzi mi o selfie aparat :P, niezła nakładką i fajną aplikacja aparatu, oferującą podobne możliwości co Nokia. 
Trzeci typ to Moto X 2gen. Czysty Android, a ciągnie mnie do Lolipopa. Ciekawa lampa błyskowa, i ogólnie dość chwalone sprzęty.
No i teraz do listy dołączył mi4. Szaomi, ponoć tak to się wymawia, też jest ciekawą opcją. Niezłe bebechy, aparat od Sony ( F1,8), porządna bateria, i MIUI które pamiętam z czasów pierwszego Desire i był całkiem ładny. I tu mam pytanie do Ciebie Matnowy, jak jest z usługami Google. Z tego co czytałem oficjalnie ich nie wspierają, ale w tych wysyłanych na rynek europejski są instalowane. Prawda to? I jak z tłumaczeniem systemu? Jest OK, czy zdarzają się chińskie krzaczki? 

Ogólnie wciąż nie potrafię się zdecydować. iPhone nie jest złym telefonem i sporo oferuje, ale w zamian wymusza zmianę wielu przyzwyczajeń. No i ta cena ;/ HTC i Moto to tzw. pewniaki o wmiarę przystępnej cenie, i Xiaomi, kuszące cenną. 

Czeka mnie sporo czytania i przemyśleń... :D 

Pozdrawiam 

Kuba 
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”

Użytkownik forum

Chińskie smartfony

Postprzez QbaKrm » 13 gru 2014, o 23:19

@rafalpiotrzkowski

1. Zrzucić zdjecia przez komputer mogę, owszem. Jednak wrzucić na telefon muszę juz z użyciem itunes. Btw to prawda ze iTunes kompresuje zdjecia przy wrzucaniu na Iphone? Natomiast muzyka, książki i filmy juz bez iTunes bądź innych programów jest niewykonalna.

2. Tak ale przy dłuższym nie używaniu wyłącza wifi wiec przerywa wykonywana czynosc. Odświeżanie w tle mam oczywiście włączone. Mimo to dropbox nie zsynchronizował mi wszystkich zdjeć od miesiąca.

3. Co do abonamentu wiem o tej możliwości i w tym okresie rozliczeniowym to muszę zrobić. Ale to że muszę to zrobić na "okręte" nie jest fajne. Plus trochę sie naszukałem zanim udało mi sie zrezygnować z automatycznej subskrypcji. iTunes sie kłania ;)

4. Np snapseed, VSCOcam gry typu shadow fighter czy jakoś tak. Ogólnie nie jest to na tyle częste by jakoś przeszkadzało. Ale zdąża sie na tyle często żeby o tym wspomnieć.

5. Jesli chodzi o ustawienia to po ich otwarciu zdąża sie, że jakby zamarzają. I dopiero wyłączenie z ostatnio otwieranych ( dwa razy Home ) i ponowne uruchomienie "odmraża" je. Sytuacja dziwna dość.

6. Tu tak jak mówiłem kwestia przyzwyczajenia choć przyznam że aktualnie raczej o ciekawych apkach dowiaduje sie z szeroko rozumianego internetu niż przekopywania AppStore. A lubie kopać po sklepie ;(

7. Nie neguje ze 6 jest świetnym telefonem. Podobnie zreszta jak 5. Iphone ma wiele do zaoferowania i stanowi ciekawy wybór. Jednak filozofia obsługi systemu jaka ma Apple jest na tyle charakterystyczna że muszę to bardzo wziac pod uwagę szczególnie że zakup Iphone 6 stanowi znaczny wydatek.

Niezależnie jednak jaki bedzie ostateczny wybór nie żałuje zakupu 5 bo jest to fajna i ciekawa przygoda. A tobie jestem wdzięczny ze mnie przekonałeś do tego ruchu.

Kuba

Ps. Jestem pod wrażeniem baterii w 6. Słyszałem dość kiepskie opinie a 5 nie zachwyca w tej materii.

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 15 gru 2014, o 00:37

@QbaKrm w kwestii Xiaomi, to nikt nie instaluje Google Apps do tych wysyłanych na Europę - przynajmniej ja się tym nie spotkałem, a kupowałem kilka razy - tak czy owak nie jest to żaden problem, bo jest polska strona, która zajmuje się tłumaczeniem i aktualizowaniem ( co tydzień ! ) MIUI. Więc po otrzymaniu smartfona z Chin, używasz po angielsku przez 10-15minut ( bo tyle zajmuje zainstalowanie polskiej wersji z wbudowanymi Google Apps - dodatkowo można to zrobić bez udziału komputera ) i później już tylko wspaniały język polski :) nie spotkałem się z żadnymi krzakami - tłumaczenie jest bardzo ok :).
Ogólnie to też cały czas myślę o jakiejś przesiadce, ale jednak nie ukrywam, że aparat w smartfonie jest w tej chwili kluczową dla mnie sprawą, więc obawiam się, że już nie zmienię iPhone'a....Tak czy owak, gdybyś rzeczywiście decydował się na Xiaomi to mogę nawet pomóc Ci w zakupie i instalacji polskiego MIUI + Gapps :)

Użytkownik forum

Chińskie smartfony

Postprzez QbaKrm » 18 gru 2014, o 18:55

Fakt zapomniałem o miui Polska. Kiedyś bawiłem sie w rotowanie i zmianę romów w fonie ale znudziło mi sie to. Teraz wyznaje zasadę ze telefon ma działać szybko i poprawnie po wyjęciu z pudełka. Dlatego podoba mi sie pod tym względem iOS i Nexusy od Google. No ale zmiana języka nie jest aż takim strasznym grzebaniem wiec nie bede jakoś tu narzekał.

A jak sie sprawuje same Miui po dłuższym użytkowaniu? Czy po kilku miesiącach wydajność a przedewszystkim szybkość włączania jest na podobnym poziomie?

Za ofertę pomocy dziękuje @matnowy, ale myślę że dam radę. Za to wypadało by kiedyś Zorganizować jakiegoś photowalka, jak juz aura zimowa zawita nad Opolszczyznę.

Co do zmiany telefonu wciąż jeszcze sie zastanawiam, i bedzie to trudny wybór.

Żeby tak sie dało złożyć własnego smarta ;) ehhh marzenie ;)

Pozdrawiam

Kuba

Ps. Skąd tzn z jakiego serwisu kupujesz miui? I jak wyglądają opłaty. Po za sama cena telefonu i przesyłki dochodzi jeszcze jakieś cło czy cos ? Nie kupowałem jeszcze nic w Azji i nie wiem jak sie to odbywa. ;)

Użytkownik forum

Postprzez QbaKrm » 6 lut 2015, o 04:57

Hej @matnowy i jak kolejne miesiące mijają z jabłkiem w kieszeni? Widziałem że rozmyślasz nad ip6?? Czyli jednak designed in California wygrywa z made in china ? To podobnie jak u mnie. Jabłko ma wady, podobnie jak każdy inny smartfon ale ten aparat i, a nawet szczególnie te aplikacje to duuuzy atut.

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 6 lut 2015, o 10:24

QbaKrm napisał(a):Hej @matnowy i jak kolejne miesiące mijają z jabłkiem w kieszeni? Widziałem że rozmyślasz nad ip6?? Czyli jednak designed in California wygrywa z made in china ? To podobnie jak u mnie. Jabłko ma wady, podobnie jak każdy inny smartfon ale ten aparat i, a nawet szczególnie te aplikacje to duuuzy atut.

No hej! Aparat robi bardzo dobrą robotę :) byłem już blisko powrotu do androida, ale postanowiłem zacisnąć zęby i się trochę przestawić. Udało się i chętnie przesiadłbym się na iP6 ze względu na większy ekran - w niektórych programach przy precyzyjnej obróbce muszę się mocno napocić na 4calach...Ale ogólnie całkiem pozytywnie :)

Powrót do Sprzęt i akcesoria