Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Nie mam smartfona. Który kupić do fotografii mobilnej.

Regulamin działu
Sprzęt i akcesoria to dział, w którym dyskutujemy o używanym przez nas sprzęcie fotograficznym (smartfonach, tabletach, phabletach) oraz różnych dodatkach, które mogą możliwości tego sprzętu rozszerzyć (statywy, dodatkowe soczewki, filtry, ładowarki itp). Lista poddziałów obejmuje firmy wiodące na rynku fotografii mobilnej, ale jeżeli będzie potrzeba, dodamy chętnie kolejny dział, aby użytkownicy danej marki mieli swoje własne miejsce. Prosimy, abyście w tym forum poruszali tematy związane wyłącznie ze sprzętem. Dla tematów związanych z samą techniką fotografowania jak i z późniejszą obróbką zdjęć mamy oddzielne działy.
Użytkownik forum

Nie mam smartfona. Który kupić do fotografii mobilnej.

Postprzez tom9009 » 28 mar 2015, o 21:59

Hej,

Obserwując dynamiczny rozwój fotografii mobilnej postanowiłem kupić pierwszego smarfona. I tu mam dylemat, bo
kryteria są takie:
1) Tani i nowy (do 1 tys. zł)
2) Idealny do fotografii (w sensie sprzęt i aplikacje)
3) Zdolny do działania bez podłączania do komputera (samowystarczający)
4) Jak najmniejszy w sensie przekątnej i jak najdłużej działający na baterii.

Jako, że głównym przeznaczeniem byłoby udostępnianie internetu + fotografia to tylko takie funkcje mnie interesują. Inne są mi zbędne. Co do aplikacji to wystarczy mi jedna do obróbki (z naciskiem na B&W). Chciałbym też móc obrabiać zdjęcia z mojego kompaktu Ricoh GRD3. Dzięki niemu i EyeFish Card z Wi-Fi będę mógł uczestniczyć w #24hr16_Poznan za rok :-)

Po reaserchu zastanawiam się na Windows Phonem, mimo że od 8 lat nie używam żadengo systemu z Microsoftu (używam profesjonalnie GNU/Linuxa w domu i pracy). Dlatego ważne dla mnie jest żeby smartfon był samowystarczający, tj. nie wymagał podłączania do komputera. Aplikację foto też są chyba wystarczające (Black itp.).

Średnio mi się podoba Android, głównie dlatego jak ekosystem i platforma jest zbudowana. Chciałbym jak najmniej w nim grzebać a jednocześnie nie być za rok pozbawiony wsparcia od producenta.

Proszę o konkretne typy z uzasadnieniem i spełniające w/w kryteria.

Dzięki z góry

Pozdrawiam
Tomek

Członek Grupy Mobilni

Re: Nie mam smartfona. Który kupić do fotografii mobilnej.

Postprzez feelbeats » 29 mar 2015, o 03:05

Jeśli miałbym polecić coś do twoich wymagań, to byłaby to Lumia 1020 (41 MPix) lub 930. Ceny nie są zbyt wysokie, a aparaty są bardzo dobrej jakości. Udostępnianie internetu działa lepiej niż w Androidzie (testowane na Lumii 620, więc sporo niższy model), za co też należy się plus. Z aplilkacji do obróbki zdjęć polecam Fotor ;)
Jeśli jednak chciałbyś model oparty na Androidzie, to Xperia Z1 byłaby w określonym przez Ciebie zasięgu cenowym; ewentualnie poszukałbym Galaxy S4, zależnie od preferencji dotyczących nakładki producenta.
Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez tom9009 » 29 mar 2015, o 09:36

Dzięki za typy.

Hmm, Lumia 1020 jest do dostania jako nowa? Podobnie Galaxy S4? To chyba stare modele, nie będące już w sprzedaży.

BTW Ktoś z Mobilnych wykorzystuje smartfony Microsoftu w swojej działalności?

Członek Grupy Mobilni

Postprzez feelbeats » 29 mar 2015, o 23:30

Pewnie, że można dostać nówki. Faktem jest, że głównie w sklepach typu Saturn, MM i podobne, przez co cena może być wyższa niż tysiąc złotych, ale można. Sporo nówek lata też po Allegro, a od siebie polecam poszukanie w różnych lombardach - cena może być znacznie niższa od sklepowej, a sprzętowi nie będzie zupełnie nic brakowało.
Jeśli chodzi o wykorzystanie Lumii w fotografii mobilnej, to miałem do czynienia z 620, 925, 1020 i 1520. Wszystkie spisują się naprawdę dobrze, głównie dzięki świetnej aplikacji aparatu, pozwalającej na ustawienie wszystkich parametrów fotografowania. Z Lumii korzysta też Wojtek Papaj (Lumia 800 jeśli dobrze pamiętam) i Mateusz Jaszak (prawdopodobnie Lumia 830). Również ostatnie zdjęcia na instagramowym profilu Microsoft Lumia Poland są wykonane przez Mobilnych za pomocą Lumii 1020.
Lumie mają jeszcze jeden ważny plus. Każda z nich dostanie aktualizację do Windowsa 10, który zmieni sposób korzystania z nich w dosyć dużym stopniu na skutek istotnych zmian w systemie operacyjnym. Pełna lista modeli dostępna jest tutaj, więc śmiało możesz sprawdzić wszystkie smartfony z listy pod kątem cen nowości i dobrać coś z odpowiednimi dla Ciebie parametrami z tamtej listy - nie sądzę byś się zawiódł.
Gdybyś chciał coś jeszcze wiedzieć - pytaj śmiało, doradzę w miarę możliwości.
Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez sandauel » 3 maja 2015, o 14:58

Witam,

Problem przy użytkowaniu telefonów z Microsoftu jest taki, że nie ma na nie zbyt wielu aplikacji do fotografii.

Spróbuj się rozejrzeć za telefonem z firmy Xiaomi. Oparte na Androidzie, ale zupełnie przebudowanym pod telefony Xiaomi.
Głównie polecam Mi2S, który nowy kupisz do 900zł, a parametry jak na cene są rewelacyjne.
Mi3 trochę droższy ale to juz kosa.
Zobacz i oceń

Pozdrawiam

Powrót do Sprzęt i akcesoria