Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Nie smartfon to może tablet :)

Regulamin działu
Sprzęt i akcesoria to dział, w którym dyskutujemy o używanym przez nas sprzęcie fotograficznym (smartfonach, tabletach, phabletach) oraz różnych dodatkach, które mogą możliwości tego sprzętu rozszerzyć (statywy, dodatkowe soczewki, filtry, ładowarki itp). Lista poddziałów obejmuje firmy wiodące na rynku fotografii mobilnej, ale jeżeli będzie potrzeba, dodamy chętnie kolejny dział, aby użytkownicy danej marki mieli swoje własne miejsce. Prosimy, abyście w tym forum poruszali tematy związane wyłącznie ze sprzętem. Dla tematów związanych z samą techniką fotografowania jak i z późniejszą obróbką zdjęć mamy oddzielne działy.
Użytkownik forum

Nie smartfon to może tablet :)

Postprzez tom9009 » 27 cze 2015, o 15:15

Hej,

Jednak po namyślę nie zostanę mobilnym fotografem :-). Krótki czas działania smartfona i jego dotykowy interfejs skutecznie mnie zniechęca. Ale jednocześnie doceniam ekosystemy mobilne szczególnie, że to są kluczowe systemy które są obecnie rozwijane.

Jak pisałem używam prywatnie i zawodowo Linuksa, a ekosystem Apple'a mi nie pasuje (głównie z powodu jego zamkniętości, polityki oraz faktu, że sprzęt jest dedykowany, tj. tylko wyprodukowany przez firmę).

Dlatego po namyśle skompletowałem mój idealny zestaw fotograficzny. Jestem wielkim fanem Ricoh'a (mam Ricoh GRD III i jest to mój najlepszy aparat do tej pory, może poza Olympusem Trip 35 ale to inna kategoria).

Jako, że na dniach ukazał się Ricoh GR II (matryca ASP-C w kompakcie) + Wi-Fi (to różni go od GR) postanowiłem go kupić, a zdjęcia obrabiać wyłącznie na tablecie z Androidem. No i tu mam dylemat jaki tablet wybrać :(

Kryteria:
- jak najnowszy Android (lub producent z dobrą polityką aktualizacji)
- fotograficznej jakości ekran
- min. 10"
- Wi-Fi
- duża pojemność flasha + czytnik kart microSD
- w miarę tani (do 1000 - 1200 zł)

Ktoś może mi jakieś typy podrzucić?

Pozdrawiam
Tomek

P.S.
Zdaję sobie sprawę, że taki zestaw wyklucza mnie z grupy mobilni i to akceptuję :-)

Użytkownik forum

Re: Nie smartfon to może tablet :)

Postprzez QbaKrm » 30 cze 2015, o 14:08

W tabletach średnio się orientuje ale myśle że nexus 10 lub któryś z samsungów. Sony ma tez fajne z serii Z ale nie wiem, jak u nich z ekranem. W pierwszych "Zetkach" stosowali dość przeciętne panele. Może w tabletach bardziej się postarali.
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”
http://instagram.com/qbakrm

Powrót do Sprzęt i akcesoria