Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Jak oceniać aparat w telefonie

Regulamin działu
Sprzęt i akcesoria to dział, w którym dyskutujemy o używanym przez nas sprzęcie fotograficznym (smartfonach, tabletach, phabletach) oraz różnych dodatkach, które mogą możliwości tego sprzętu rozszerzyć (statywy, dodatkowe soczewki, filtry, ładowarki itp). Lista poddziałów obejmuje firmy wiodące na rynku fotografii mobilnej, ale jeżeli będzie potrzeba, dodamy chętnie kolejny dział, aby użytkownicy danej marki mieli swoje własne miejsce. Prosimy, abyście w tym forum poruszali tematy związane wyłącznie ze sprzętem. Dla tematów związanych z samą techniką fotografowania jak i z późniejszą obróbką zdjęć mamy oddzielne działy.
Użytkownik forum

Jak oceniać aparat w telefonie

Postprzez OutOfMemory » 21 gru 2015, o 14:07

Witajcie.
Czy może ktoś nakierować mnie na link, lub wyjaśnić czym kierować się przy wyborze aparatu w smartfonie?
Obecnie posiadam Huawei Honor 7 i chciałbym pozostać przy aparatach obsługujących 2 karty.
Informacja ile megapikseli ma matryca wydaje mi się zbyt mizerną przesłanką, aby oceniać czy aparat jest dobry czy nie.
Czy może mi ktoś coś polecić?

Członek Grupy Mobilni

Re: Jak oceniać aparat w telefonie

Postprzez szklanowski » 21 gru 2015, o 21:07

Hej @OutOfMemory,

Stosunkowo pewną metodą jest zerknięcie na ranking DxOMark Mobile:
http://www.dxomark.com/Mobiles

Specjaliści z DxO testują aparaty w telefonach na wszelkie możliwe sposoby. Natomiast skupiają się głównie na flagowcach, więc nie znajdziejsz informacji o wszystkich dostępnych modelach, zwłaszcza tych z niższej półki.

Głównymi parametrami decydującymi o jakości aparatu w telefonie są:
- wielkość przesłony (im mniejszy numerek tym lepiej, np. 1.9 jest lepsze niż 2.0)
- wielkość matrycy (nie ilość megapikseli, ale fizyczna wielkość matrycy) - im większa tym lepiej
- wielkość pojedynczego piksla (w mikrometrach, im większe tym lepiej)
- szybkość autofokusu
- czas gotowości aparatu przy wybudzenia ze stanu uśpienia (im szybciej tym lepiej)

To parametry na które ja osobiście zwracałbym uwagę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Re: Jak oceniać aparat w telefonie

Postprzez OutOfMemory » 24 gru 2015, o 16:28

Dzięki za pomoc, dokładnie coś takiego było mi potrzebne. Pozdrawiam

Powrót do Sprzęt i akcesoria