Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Mobilność

Regulamin działu
Na luzie to dział w którym możecie poruszać dowolne inne sprawy, które tematycznie nie pasują do innych działów w naszym forum. Przykłady to linki do interesujących galerii lub artykułów o fotografii mobilnej, linki do samouczków związanych z fotografią mobilną, informacje o interesujących wydarzeniach lub wystawach fotografii mobilnej itp.
Użytkownik forum

Mobilność

Postprzez suso1507 » 8 sty 2016, o 21:42

Witam.
Czy stosowanie, wszelkich nakładek na obiektyw aparatu, sztucznego oświetlenia np latarki, itd. To jeszcze fotografia mobilna czy już nie? Ostatnio widziałem różne fotograficzne gadżety do telefonów. Od obiektywów przez statywy aż do różnego oświetlenia. I według mnie to nie ma nic wspólnego z mobilnością, do noszenia tego wszystkiego trzeba jakieś torby, albo przynajmniej bardzo pojemnych kieszeni.Co myślicie na ten temat?

Członek Grupy Mobilni

Re: Mobilność

Postprzez 3hands » 12 sty 2016, o 10:11

@ suso1507

Te wszystkie gadżety nie przeszkadzają w uprawianiu fotografii mobilnej. Wręcz pomagają. Dobrych zdjęć nocnych nie zrobisz bez statywu, zdjęć makro nie wykonasz bez odpowiedniego, dodatkowego obiektywu. Wielu fotografów mobilnych to wykorzystuje, bo jedyne co nas różni od fotografii klasycznej to sprzęt którym wykonujemy zdjęcia, czyli urządzenia mobilne.

Zastanowiłbym się nad innym pytaniem: w związku z tym, że różnice pomiędzy urządzeniami mobilnymi a klasycznymi się już zacierają, co jeszcze jest, a co już nie urządzeniem mobilnym?

Użytkownik forum

Postprzez suso1507 » 12 sty 2016, o 18:48

Jednak się nie zgodzę, jak mam nosić te wszystkie klamoty to już nie jestem mobilny. Wolę wtedy wziąć jakiegoś bezlóstwrkowca z małymi fajnymi szkielkami. Tylko ciut więcej do noszenia a zyskujemy dużo lepszą jakość.

Członek Grupy Mobilni

Postprzez feelbeats » 17 sty 2016, o 11:33

@suso1507 - niekoniecznie. Gadżety tego typu (mały statyw, małe obiektywy) zajmują bardzo mało miejsca i spokojnie mieszczą się w kieszeni kurtki, plecaka czy torby. Nie można tego powiedzieć o szkłach do bezlusterkowca, nim samym czy dużym statywie do aparatu. Wiadomo, można używać pełnowymiarowego statywu do telefonu, ale to raczej od święta, podobnie jak w przypadku aparatu :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Powrót do Na luzie