Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Ilość domalowywanych plenerów w Grze o Tron

Regulamin działu
Na luzie to dział w którym możecie poruszać dowolne inne sprawy, które tematycznie nie pasują do innych działów w naszym forum. Przykłady to linki do interesujących galerii lub artykułów o fotografii mobilnej, linki do samouczków związanych z fotografią mobilną, informacje o interesujących wydarzeniach lub wystawach fotografii mobilnej itp.
Członek Grupy Mobilni

Ilość domalowywanych plenerów w Grze o Tron

Postprzez szklanowski » 19 lip 2014, o 16:29

Odnosi się bardziej do filmu niż do fotografii, ale nie mogłem sobie odmówić, żeby nie umieścić tutaj:

Ja osobiście po oglądnięciu tego filmiku byłem zaszokowany ilością szczegółów, jakie są komputerowo domalowywane nawet do najprostszych, wydawałoby się, kadrów. Jakie są Wasze odczucia?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Członek Grupy Mobilni

Re: Ilość domalowywanych plenerów w Grze o Tron

Postprzez mkoralewski » 19 lip 2014, o 22:00

Niesamowite. Jestem pod wrażeniem. Brawa dla komputerowych magików!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez drozdzyk » 20 lip 2014, o 11:56

Dział "Na luzie", więc w moim mniemaniu nie musi odnosić się do fotografii :P

Filmik widziałem jakiś czas temu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Wiedziałem, że sporo jest robione komputerowo ale nie sądziłem, że aż tyle. W niektórych scenach nigdy bym się nie domyślił.

Użytkownik forum

Postprzez QbaKrm » 20 lip 2014, o 17:45

Tak patrząc na ten film to powoli zaciera się granica między filmem animowanym a klasycznym. Niedługo kręcenie filmów ograniczy się do nagrania głównych aktorów, a resztę zrobią komputery. Z jednej strony filmy są coraz ładniejsze / bardziej efektowne, z drugiej jakaś tęsknota za kinem klasycznym zostanie.
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”
http://instagram.com/qbakrm

Członek Grupy Mobilni

Postprzez feelbeats » 20 lip 2014, o 21:23

@QbaKrm - ta granica już się zatarła. Było dosyć głośno o ostatnim filmie Petera Jacksona "Hobbit: Pustkowie Smauga" i nagrywaniu scen z sir Ianem McKellenem - https://uk.movies.yahoo.com/ian-mckelle ... cenes.html - co pokazuje, że zielony ekran to codzienność niestety ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez QbaKrm » 20 lip 2014, o 21:32

Niedługo to i aktorów nie będzie. Tylko prawa do wykorzystania ich twarzy filmowcy będą kupować. :) Ale na szczęście ja jednak wolę książkę niż film :)
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”
http://instagram.com/qbakrm

Użytkownik forum

Postprzez twojtyp » 27 sty 2015, o 09:12

Obejrzałam filmik i jestem w szoku. Jest to mój ulubiony serial. Nie wiedziała, że aż tyle scen powstaje komputerowo...

Powrót do Na luzie