Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Porównanie jakości jpgów z ajfona6 i sony z3 compact

Regulamin działu
Na luzie to dział w którym możecie poruszać dowolne inne sprawy, które tematycznie nie pasują do innych działów w naszym forum. Przykłady to linki do interesujących galerii lub artykułów o fotografii mobilnej, linki do samouczków związanych z fotografią mobilną, informacje o interesujących wydarzeniach lub wystawach fotografii mobilnej itp.
Użytkownik forum

Porównanie jakości jpgów z ajfona6 i sony z3 compact

Postprzez daszek » 6 kwi 2015, o 16:31

W ramach nudy poniedziałkowej po raz kolejny cyknąłem porównawcze zdjęcia z ajfona 6 i sony z3c.
Dlaczego po raz kolejny? Ano dlatego, że w z3c zainstalowałem lolipopa czyli androida 5.0.2 no i chciałem porównać, zobaczyć czy coś się zmieniło w aplikacji aparatu.
Zrobiłem 100% cropy wybranych fragmentów zdjęcia.
Oba zdjęcia robione były na pełnym automacie, czyli i tu i tu 8Mpx.

Jak ktoś ma dylemat, który ze smarfonów robi to lepiej ;) może sobie teraz porównać :) i wyciągnąć wnioski.

Obrazek

Członek Grupy Mobilni

Re: Porównanie jakości jpgów z ajfona6 i sony z3 compact

Postprzez goh_amku » 9 kwi 2015, o 09:18

Musisz nam kiedyś zrobić ślepy test:) póki co ajfon wydaje mi sie lepszy bo ma bardziej naturalne kolory (zieleń mniej fluoryzuje ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Członek Grupy Mobilni

Postprzez szklanowski » 9 kwi 2015, o 09:50

No właśnie @daszek, a jakie są Twoje wnioski?
Bo ja zgadzam się z @goh_amku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez daszek » 9 kwi 2015, o 16:01

W/g mnie przy standardowych ustawieniach ajfon jest lepszy z dwóch powodów: jakość jpga i szybkość AF.
Tutaj panorama z ajfona (sony takich nie potrafi robić na zawołanie) https://www.dropbox.com/s/4v54zo4waodxv1j/2015-04-09%2014.30.11.jpg?dl=0
Sony na pewno mogłoby lepiej, ale partacze nie potrafią dobrze zrobić oprogramowania matrycy i apki aparatu.

Powrót do Na luzie