Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Katalogowanie i porządek ze zdjęciami w smartfonie.

Regulamin działu
Na luzie to dział w którym możecie poruszać dowolne inne sprawy, które tematycznie nie pasują do innych działów w naszym forum. Przykłady to linki do interesujących galerii lub artykułów o fotografii mobilnej, linki do samouczków związanych z fotografią mobilną, informacje o interesujących wydarzeniach lub wystawach fotografii mobilnej itp.
Użytkownik forum

Katalogowanie i porządek ze zdjęciami w smartfonie.

Postprzez djoskowiak » 29 maja 2015, o 07:08

Witajcie!
Zastanawiam się jak ogarnąć i uporządkować wszystkie moje zdjęcia zrobione smartfonem.
Obecnie mam mały "sajgon" i postanowiłem wraz ze zmianą na nowy smartfon uporządkować swoje zdjęcia.
W tej chwili mam zdjęcia w rolce aparatu. Po połączeniu z domową siecią wifi podczas ładowania telefonu zdjęcia automatycznie zostają przerzucone do chmury (dropbox, one drive). Jednak wszystko mam wrzucane do "jednego wora". Chciałbym to w końcu jakoś ogarnąć aby mieć zdjęcia skatalogowane i uporządkowane. Najlepiej gdyby wszystko odbywało się automatycznie lub półautomatycznie :lol:
Wczoraj podczas konferencji Google I/O 2015 została zaprezentowana ciekawa usługa Google Photos i to skłoniło mnie do tego aby w końcu zabrać się za porządki w zdjęciach ;)
Jak to wygląda u Was, macie jakiś "system" katalogowania zdjęć? Porządkujecie zdjęcia z poziomu smartfonu czy dopiero w chmurze? Opisujecie je datami czy miejscem wykonania? Jak utrzymujecie porządek ze zdjęciami?

Użytkownik forum

Re: Katalogowanie i porządek ze zdjęciami w smartfonie.

Postprzez djoskowiak » 29 maja 2015, o 14:58

@up,
Ja działam na androidzie. Lokalizację gps mam też włączoną.
Przeglądając moje zdjęcia chciałbym je posegregować w foldery, jednak widząc ich mnogość najzwyczajniej mi się odechciewa :? :lol:

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 2 cze 2015, o 12:46

djoskowiak napisał(a):@up,
Ja działam na androidzie. Lokalizację gps mam też włączoną.
Przeglądając moje zdjęcia chciałbym je posegregować w foldery, jednak widząc ich mnogość najzwyczajniej mi się odechciewa :? :lol:

Spróbuj sobie aplikację Dropsync pod Dropboxa. Pamiętam, że miała multum opcji do synchronizacji. Nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy, bo już prawie rok siedze na iPhone, ale kiedyś dla mnie była niezastąpiona.
"Lepiej spać spokojnie, niż wygodnie"
Matnowy Instagram | Matnowy VSCO

Członek Grupy Mobilni

Postprzez goh_amku » 3 cze 2015, o 09:09

Odkąd skoczyła mi sie 30gigowa przestrzeń na dropboxie, szukałam alternatywy - moje wymagania były proste: duuuuuzo przestrzeni, apka mobilna i szybki dostęp do zdjec. OneDrive wyglądał ok, ale niestety przeglądanie zarchiwizowanych zdjec to udręka (wolno sie ładują, pojawiają sie duplikaty w apce mobilnej których nie widać w wersji desktopowej). Właśnie zupdatowalam Flickra i wyglada całkiem ok - ładują sie wszystkie zdjęcia z rolki, dostęp do zdjec jest szybki, nic sie nie wiesza, nie haczy. Minusem jest to, ze mozna sciągnąć tylko jedno zdjęcie na raz:/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Użytkownik forum

Postprzez edisk » 11 gru 2015, o 01:31

@goh_amku jak oceniasz flickra po kilku miesiącach użytkowania?

Robi mi się bałagan w galerii, zastanawiam się jak to uporządkować.

Flickr daje dużo darmowej przestrzeni 1tb, Google Drive i Microsoft OneDrive dużo mniej ale i tak więcej od dropbox.
Galaxy s5 + snapseed = instagram.com/edi.sk

Członek Grupy Mobilni

Postprzez goh_amku » 11 gru 2015, o 10:34

@edisk jestem bardzo zadowolona z Flickra: łatwy dostęp do zdjec przez apke mobilną i wersje webową, miniaturki szybko sie odświeżają gdy szukasz jakiegoś prehistorycznego zdjecia, łatwo sie ściąga i przerzuca zdjecia do grup na flickrze, zdjecia i filmy uploadują sie w tle (w ajfonie trzeba niestety otworzyć apke na moment aby uruchomić automatyczny upload w tle), zdjecia przechowywane sa w rzeczywistym rozmiarze (automatyczny upload na Google zdjecia np pomniejsza je), no i na koniec 1 tera zamyka listę pochwał:)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Powrót do Na luzie