Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

DXO One

Regulamin działu
Na luzie to dział w którym możecie poruszać dowolne inne sprawy, które tematycznie nie pasują do innych działów w naszym forum. Przykłady to linki do interesujących galerii lub artykułów o fotografii mobilnej, linki do samouczków związanych z fotografią mobilną, informacje o interesujących wydarzeniach lub wystawach fotografii mobilnej itp.
Członek Grupy Mobilni

DXO One

Postprzez szklanowski » 22 cze 2015, o 20:52

http://www.dxo.com/us/dxo-one

Bardzo ciekawy nowy aparat, stanowiący rozszerzenie iPhona.
Optyczna jakość robi wrażenie, plus wbudowane algorytmy z pakietu DXO pozwalają sądzić, że wynikowe zdjęcia mogą zadowolić nawet najwybredniejszego fotografa.

Tylko cena lekko odstrasza. Jeszcze bardziej niż w przypadku Sony Qx10 i Qx100.
Co sądzicie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Członek Grupy Mobilni

Re: DXO One

Postprzez feelbeats » 22 cze 2015, o 21:38

Moim zdaniem jest to beznadziejny, niepotrzebny gadżet. O ile Qx'y wydawały mi się dobrym pomysłem (póki nie przeczytałem pierwszych recenzji), o tyle to wydaje się robieniem czegoś na siłę.

Rozdzielczość 20MPix to nic wielkiego w dzisiejszych czasach. Matryca nie jest jakiś specjalnie porządnych rozmiarów - różnica między tym, a zastosowanym chociażby w 808PV jest niewielka. Jasność obiektywu rzędu f/1.8 to też nic wyjątkowego w dzisiejszych czasach, bo większość lepszych smartfonów ma f/2.0, Galaxy S6 ma f/1.9, a LG G4 - f/1.8

Wisienką na torcie jest cena - 600 dolców za taki dodatek jest zdecydowanie zbyt wysoką kwotą. Nawet dodatki software'owe nie rekompensują tego wydatku w najmniejszym stopniu.

Przeraża mnie, że producenci sprzętu koniecznie chcą się cofać do wynalazków, które powinny zostać dawno zapomniane.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Powrót do Na luzie