Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

O pracy z iOS

Użytkownik forum

O pracy z iOS

Postprzez QbaKrm » 18 gru 2014, o 18:35

Po krótkiej przerwie wracam do tematu.

Poruszyłeś jedna ważna kwestie odnośnie Apple @rafalpiotrzkowski Praca w ekosystemie jabłka różni sie i to zdecydowanie od używania tylko Iphone. Jesli chodzi o spójny i współpracujący ekosystem, Apple jest niekwestionowanym królem. Tylko Microsoft z ich wizja jednego OS na każda platformę mogą cis zmienić, ale to pieśni przyszłości.

I właśnie posiadanie takiego ekosystemu pokazuje pełnie możliwości iUrzadzen jak sadze ;)

Współpraca Iphone z windowsem z racji innej filozofia użytkowania jest jednak trudniejsza, dlatego decydując sie na zakup 6 muszę wsiąść pod uwagę pełna przeprowadzkę do Tima Cooka i jego zabawek. Co nie ukrywam napawa mnie pewna obawa, bo jak sam wspomniałeś maców używa sie inaczej niż okienek. O kwesti cenowej nawet nie mowię bo każdy wie jak jest.

Jesli chodzi o przenoszenie książek, zwracam honor odnośnie chmury, ale ja jednak jestem wychowankiem kontrol-ce i kontrol-fał ;) i zapewne kiedyś sie przestawię, ale puki co bede marudził jak mnie tego brak.

Co do Spotify to dalej bede twierdził ze to chamska zagrywka bez wytłumaczenia i gdyby nie przypadek to bym wciąż przepłacał, nie zdając sobie z tego sprawy.

Jesli chodzi o problem z ustawieniami to juz miałem reset Iphone. Co prawda z innego powodu ale wygrywało soft od zera. I tu wielki plus ios'a za pełen backup fona. Dwie godzinki po resecie i jak bym nigdy nic nie formatował ;) Btw po aktualizacji do 8.1.2 puki co jest ok.

Odnośnie cen za iUrzadzenia to pan Pająk z Spidersweb nagrał ciekawy filmik (vlog) do obejrzenia na YouTube. Co prawda mowa tam o Iphone ale można to odnieść do wszystkich urządzeń. A wniosek jest taki że marże maja olbrzymia ale i tak u nas nie jest najdrożej o dziwo ;)

Natomiast bateria. Mieszkam w rejonie o bardzo słabym zasięgu. W domu/pracy jest jeszcze gorzej. W związku z tym nie żywię wielkich nadzieji bo tylko pojemne ogniwo cos pomoże. Optymalizacja zużycia na zasięg nie wystarczy. Pod tym względem niekwestionowania rządzi xperi z1 i lg g2.
Prawdziwe potwory. Niemniej jak juz bedzie lepiej niż w 5 o te pare godziny to zawsze jakiś plus. Choć uczę sie juz żeby zawsze na dłuższe wyjście mieć powerbank. To boli, ale nie można mieć wszystkiego. Chociaż jak by zamiast robić ultra slim telefon, wyrównali by obudowę z aparatem i dołożyli kilka miliamper wcale bym nie narzekał.

Jest jeszcze jedna sprawa, która przyprawia mnie o sprzeczne uczucia. Chodzi o klawiaturę ekranowa. System podpowiedzi oraz zaznaczanie w tekście miejsca do poprawy/edycji działają bardzo słabo. W dodatku mimo mniejszego ekranu, a moze właśnie ze względu na mniejszy ekran, popełniam duzo więcej literówek niż na dotychczasowych telefonach. Z drugiej strony podoba mi sie w niej to ze sie dostosowuje do treści na ekranie. Np w inatagramie "małpa" i "hasz" są pod ręka, przy wpisywaniu kodu mamy klasyczna numeryczna itd. I to właśnie nie pozwala mi sie przenieść na swiftkeya.

Ogólnie skłaniam sie do kontynuacji przygody z jabłkiem, ale wiem że nie bedzie to prosta droga.

A to co chyba najbardziej mnie przekonuje do Iphone to:

-działa odrazu po wyjęciu z pudełka ( bez rotow, romow, modow -znudziło mi sie to )

-działa równie sprawnie po zawaleniu aplikacjami i danymi jak przy czystym systemie

- aparat , nie dość że jest niezły ( w przypadku 5s i 6 powiedziałbym świetny ) to, moze to śmiesznie ciut zabrzmi ale działa w nim magia Apple. Odkąd mam Iphone robię subiektywnie lepsze zdjecia ;) co potwierdza ruch na moim profilu insta. ;) to było tak pół żartem pół serio, ale cos w tym jest ;)

Ps. Jak sie ma sprawa z zakupionymi aplikacjami na Iphone i korzystaniu z nich na iPadzie? Są dostępne czy trzeba je ponownie zakupić ?

Ps2 nie da sie wyłączyć tego zamrażania wifi przy dłuższym niekorzystaniu z telefonu?

Ps3 jak zachowują sie starsze MacBooki ? Chodzi o wydajność w zwyklym urzytkowaniu, typu internet, moje "kochane" iTunes itp. Bo gdybym sie decydował na maca to narazie wchodzi w grę kupno jakiegoś dualcore z stara nVidia czy co tam maja i jakimś 4gb ram. Czyli konfiguracja podobna do mojej aktualnej, która działa...., i to wszystko co można o niej powiedzieć dobrego.

Ps4 starałem sie wyeliminować wszystkie błędy i literówki, ale jesli jakieś zostały to przepraszam ;)

Kuba
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”
http://instagram.com/qbakrm

Użytkownik forum

O pracy z iOS

Postprzez QbaKrm » 11 sty 2015, o 14:09

Dwa pytania odnośnie iphone.

Pierwsze to ile trzymała bateria w nowym iphone 4s bo znajomy planuje zakup i to go martwi, bo opinie są kiepskie.

Druga dotyczy ios 8. Czy komis wieszają się wiadomości? Bardzo często wchodząc w wiadomości te totalnie nie odpowiadają. Dopiero ich restart pomaga. Podejrzewam że znów mam odosobniony przypadek ale zapytać warto ;)

I jeszcze trzecia sprawa. Wiem miały być dwie ale cuż ;)

Czy zdążą się wam że giną wam albumy z spotify? Chodzi o te zapisane. W aplikacji na kompie jest ok. A na iPhone znikają wszystkie. Już którejś raz tak mam. Po jakimś czasie wracają. Ale np od wczoraj nie mam żadnych zapisanych albumów. Także tych zapisanych offline. Przyczym te zapisane offline są wciąż w pamięci telefonu. Nie przełączalem aplikacji w tryb offline. Abonament mam ważny a telefon jest w zasięgu wifi.

Ci do spotify już chyba wiem. Jak się zapiszę za dużo albumów to aplikacja na iPhone nie czyta ich mimo że na kompie jest ok. Po usunięcie kilku albumów i restarcie apki jest ok.
"Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skur*ysynom!”

Użytkownik forum

O pracy z iOS

Postprzez szperacz » 12 sty 2015, o 20:24

Jeśli chodzi o 4s, ostatnio moja siostra zaczęła używać, wymieniła w serwisie baterie na nową i całkiem całkiem śmiga. Czas baterii jak na smartfon normalnie, czyli ten dzień wytrzyma.

Strzelam, że opinie biorą się stąd, że aktualnie na rynku czy w użytku jest dużo egzemplarzy które mają już zużytą baterię, do czego kilkuletni telefon chyba ma prawo.

Użytkownik forum

O pracy z iOS

Postprzez QbaKrm » 12 sty 2015, o 22:29

Dzięki @szperacz tak podejrzewałem że bateria trzyma normalnie i nie wyróżnia się w żaden sposób. Nie mniej ten nie najlepszy PR na tyle wystraszył znajomego że wolałem zasięgnąć opinii ;)

Co do spotify to nie mam pewności że moja diagnoza jest słuszna. Nie mniej narazie po skutkowała. Powoli zbieram się za reset telefonu to może też mu coś pomoże. Tylko przeraża mnie ilość danych i aplikacji do przejrzenia i po sortowania. ;)

Użytkownik forum

Re: O pracy z iOS

Postprzez szperacz » 13 sty 2015, o 01:45

Taki PR pewnie z tego że to jeden z niewielu modeli które mimo wieku wciąż są takie popularne. Inne po prostu nie mogą się czymś takim wykazać :p

A teraz tak na serio, bateria w 4s ma jednak niewielką pojemność i domyślam się że także przez to nie jest tak bardzo żywotna jak w innych telefonach, szczególnie tych większych gdzie producent po prostu większą baterię mógł zmieścić. Ale to tylko moje przypuszczenia, bo aż tak dokładnie na bateriach się nie znam.

Użytkownik forum

O pracy z iOS

Postprzez QbaKrm » 13 sty 2015, o 05:40

Wpływ na czas pracy smartfona ma nie pojemność baterii,a stosunek tej pojemności do rozdzielczości i wielkości ekranu, zastosowanego procesora i zasięgu GSM. Oprócz tego istotną jest optymalizacja systemu oczywiście. Dlatego nie ma sensu patrzeć tylko na miliampery a lepiej zapytać użytkownika. Choć z tym też można polemizować bo jazdy inaczej używa telefonu i w innych warunkach. To jednak jaka średnia ocena jest.

Jednak skoro mówisz że wytrzymuje spokojnie jeden dzień to mi to wystarcza ;)

Pozdrawiam ;)

Kuba K.

PS. Odnośnie żywności iphone. Nie neguje tego ale jest pewien dinozaur któremu chyba nawet jabłko nie dorównuje. Chodzi o HTC HD2 który doczekał się najnowszego androida a ma już 6 lat (2009 rok produkcji). ;) a i początkowo miał windowsa 6.5 ;)

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 4 mar 2015, o 10:51

Wracając do kwestii związanych z iOS, mam pytanko do wszystkich - kto z Was korzysta z Jailbreak'a ? :)
"Lepiej spać spokojnie, niż wygodnie"
Matnowy Instagram | Matnowy VSCO

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 4 mar 2015, o 17:07

rafalpiotrzkowski napisał(a):JB miałem zrobiony tylko raz, prawie 3 lata temu na iPadzie 3. Dla ciekawości. I dość szybko z niego zrezygnowałem. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy aby korzystać z Cydii trzeba było założyć w niej konto przy pomocy konta z FB oddając jej dostęp do wielu danych (o ile mnie pamięć nie myli). W tym karty kredytowej. To mi się bardzo nie podobało. Chińczykom nie ufam o wiele bardziej niż Apple. Do tego nie widziałem w tym sensu, gdyż jestem zwolennikiem oryginalnych rozwiązań. Nie lubię wodotrysków, czerwonych klawiatur i zbędnych gadżetów. I mimo, że iOS 5 nie był tak rozbudowany jak obecna wersja systemu ja byłem z niej zadowolony (choć z obiekcjami). To tak na marginesie. Wiem, że moja odpowiedź nie jest idealnie adekwatna do zadanego pytania, ale umieściłem ją w ramach ciekawostki.

Bardzo dobra odpowiedź :) bo chodziło mi właśnie o Wasze odczucia po pracy z JB.
Powiem Ci, że sam używam tego od jakiegoś czasu i jestem zachwycony obecną funkcjonalnością mojego iP! Na dzień dzisiejszy do Cydii można logować się też z konta Google+ a do płatności wystarczy już konto PayPal. Sam również nie lubię zbędnych gadżetów i zmiany motywów wizualnych, dlatego korzystam jedynie z takich rozwiązań, które mają przyśpieszyć moją pracę z iPhonem. Ciężko namówić kogoś opowiadaniem o tym, ale jeśli dobrze się wgłębić w JB to można się od niego uzależnić :) Zawsze byłem power user'em, więc niedługo wytrwałem na stockowym iOS'ie. Teraz mogę szczerze polecić.

Użytkownik forum

Postprzez QbaKrm » 7 mar 2015, o 20:45

Hej @matnowy możesz rozwinąć myśl o nowej funkcjonalności Iphone? Zasadniczo miałem się już nie bawić w rooty, romy itd, ale zaciekawiłeś mnie. I jak z możliwością powrotu do ori systemu?

Użytkownik forum

Postprzez matnowy » 8 mar 2015, o 01:27

Kurcze to jest temat rzeka - jest sporo stron które zawierają fajne tweak'i..ja jeszcze mam full do przejrzenia a już nie wyobrażam sobie używania IPhone bez JB. Fajne opcje skrótów do różnych aplikacji, sporo ułatwień typu słownik T9 w dialerze, ubijanie wszystkich otwartych w tle aplikacji jednym ruchem itd. - wstyd bo android to ma w standardzie, no ale dobrze ze chociaż przy JB możemy sobie to ustawić :) powrót do ori? Wystarczy przywrócić do fabrycznych i wszystko wraca do normy, jak gdyby nigdy JB nie było :)

Użytkownik forum

O pracy z iOS

Postprzez QbaKrm » 19 mar 2015, o 14:12

Już niedługo 24hoursproject a mi "wyskoczył" dziwny problem. Mianowicie aplikacja instagramu nie łączy sie przez sieć komórkową, za to jak wejdę na stronę insta z użyciem safari problemu nie mam.

Aplikacje reinstalowałem, w ustawieniach jest ok, korzysta z danych, zasięg tez ok. Pakiet danych pełny. Przez wifi ok. Inne aplikacje nie maja tego problemu. Ktoś coś??

Edit.
Problem rozwiązany. Najprawdopodobniej zawiniła aktualizacja. Ponowny reset aplikacji, telefonu i ustawień, oraz ponowna instalacja aktualizacji ożywiła instagram. ;)

Użytkownik forum

Postprzez QbaKrm » 30 cze 2015, o 16:28

Hej użytkownicy jabłkofonów, szczególnie tych w mniejszych wersji pamięci. Jak dobie radzicie z czyszczeniem pamięci telefonu z plików tymczasowych.

Najlepszy sposób z jakim się spotkałem to format telefonu i przywrócenie kopii z iTunes. Tylko że nie po to kupowałem sprawnie działający system żeby go resetować dla pamięci ;/ są jakieś normalniejsze sposoby ??

Użytkownik forum

O pracy z iOS

Postprzez QbaKrm » 2 lip 2015, o 04:56

No ja stosuje bardzo restrykcyjna politykę odnośnie zawartości telefonu. I raczej nie powinnienem mieć takich problemów. Niestety ostatnio jak podliczyłem miejsce zajęte przez aplikacje ( z ustawień odnośnie zużycia ) to okazało się że mi brakuje około 1,5-2 GB miejsca. Zrobiłem format telefonu i przywrócenie kopii zapasowej z iTunes i odzyskałem utracone bajty. Było to 3 tygodnie temu. Teraz znów zrobiłem podliczenie aplikacji i sytuacja się powtarza. Wsiąkło mi 1,7 GB.

Podejrzewam że winowajca jest Spotify. Jako że słucham muzyki głownie poza domem to korzystam z opcji offline, a przy tym dość regularnie zmieniam około 50% płytoteki w ramach tzw odkrywania muzyki. I myśle że tu jest pies pogrzebany.

Narazie odinstalowałem spoti, co prawda niechętnie bo na AM nie ma kilku pozycji jakich szukałem. No ale liczę że apka od Apple lepiej sobie poradzi z takim sposobem użytkowania.

Edit:

Zrobiłem format, oraz przywracanie z iTunes. Po pełnym backupie ( aplikacje, zdjęcia, muzyka ) odzyskałem 2 GB wolnego miejsca. Teraz zobaczę czy AM lepiej sobie poradzi w tej kwestii.

Użytkownik forum

Postprzez daszek » 4 lip 2015, o 18:18

Mam nadzieję, że będzie w temacie :) a mianowicie, reinstalowałem windows no i co za tym idzie iTunes.
Niestety mam problem z synchronizacją, bo muzykę inną niż zakupiona w apple nie chce synchronizować tylko usuwać.
Podobnie video.

Da się coś z tym zdobić, czy ten syfiasty program tak ma?

Użytkownik forum

Postprzez daszek » 5 lip 2015, o 11:17

Nie utworzyłem nowej biblioteki utworów.
Od programu, który dba o moją wygodę oczekuję, że jak mi np. ukradną komputer, to mi na nowym odtworzy to co już mam wgrane w telefonie.
Ale widzę, że tak błaha i wygodna możliwość jest w apple nie dostępna (jak wiele podobnych, zresztą).

No bo po co pomagać użytkownikowi, niech się męczy jeszcze raz i dodaje do iTunes ręcznie to co już tam było.
Złości mnie to niesamowicie, bo muszę wybierać kilkadziesiąt utworów z kilkuset, zamiast mieć to błyskawicznie jednym kliknięciem.... @#$%$# mać.

Polityka apple w kwestii zniewolenia zakupami tylko w ichnim sklepie muzycznym jest bardziej agresywna niż agresja Rosji na Krymie - całkowicie nie zrozumiała i przynosi - w moim przypadku - odwrotny skutek.
Jak tylko Sony nauczy się programować swoje własne matryce (może w Z4Compact :) ) i zacznie robić dobrej jakości jpgi, to sprzedaję to badziewie (no chyba, że wcześniej coś się zmieni w iTunes, to wtedy nie sprzedam :D )

Powrót do Apple