Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony oraz w celu gromadzenia anonimowych danych o ruchu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj.
Zarejestruj

Pytanie dotyczące Nokia Lumia 620

Członek Grupy Mobilni

Pytanie dotyczące Nokia Lumia 620

Postprzez szklanowski » 12 maja 2015, o 09:58

Hej,

Mam pytanie dotyczące Lumii 620. Otóż znajomy ma takową i poprosił mnie o pomoc w nauce funkcji aparatu. Znajomy ma 50+ lat, więc technologicznie nie jest bardzo zaawansowany.
Chwilę pobawilem się wbudowaną aplikacją i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że owszem, stukając palcem wskazuje punkt ustawiania ostrości,
ale aparat nie dobiera do tego punktu ekspozycji, tylko próbuje ustawić ekspozycję zdjęcia "jakoś" i nie mam nad tym żadnej kontroli.

Może coś pominąłem, albo czegoś nie zauważyłem, albo może trzeba używać innej aplikacji aparatu?

Wszelka pomoc mile widziana.

@feelbeats @kamil_kawczynski @pajchiwo
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Członek Grupy Mobilni

Re: Pytanie dotyczące Nokia Lumia 620

Postprzez kamil_kawczynski » 12 maja 2015, o 11:10

@szklanowski Możliwe że aparat dobiera odpowiednią wartość ekspozycji ale nie widać tego na ekranie smartfona. Mam tak z Nokią Pure View 808. W podgladzie 'na żywo' nie widać żadnej zmiany, ale po otworzeniu zdjęcia na komputerze różnica ekspozycji jest widoczna gołym okiem. Mam dokładnie jak wspomniałeś. Zmianę ostrości widać zazwyczaj od razu natomiast z ekspozycją różnie bywa. Mam nadzieję, że niczego nie pomieszalem bo nie robiłem zdjęć od roku, ale z tego co pamiętam w Nokiach 'live view' z ekspozycją wygląda trochę inaczej niż w Androidach i telefonach z iOS.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Powrót do Nokia